Jak powszechnie wiadomo sondaże, które widzimy w mediach, często zlecane na prośbę partii politycznych, mają mało wspólnego z wiarygodnością. Odpowiednio skonstruowane badanie i arkusz pytań może bardzo wypaczyć realny wynik i wpłynąć w ten sposób na nastroje opinii publicznej.

Partie polityczne i duże telewizje są w stanie kreować rzeczywistość. Pamiętamy chociażby słynne 70% dla Bronisława Komorowskiego i powszechną opinię, że nie ma prawa przegrać wyborów o reelekcję.

Tym bardziej warto przyjrzeć się ofercie bukmacherskiej na wybory do europarlamentu. Tutaj bowiem gra toczy się o realne pieniądze i żaden bukmacher nie pozwoli sobie na skonstruowanie oferty w sposób niezgodny z sondażami. Powód? Potencjalna strata bardzo dużych pieniędzy. Bukmacherzy na bazie bardzo wiarygodnych, miarodajnych sondaży wystawiają kursy. Gdyby chcieli kreować rzeczywistość i wedle ich kursów sztucznym faworytem do wygrania wyborów byłaby Koalicja Europejska, to osoby stawiające na PiS, w razie zwycięstwa wygraliby nieproporcjonalnie zawyżoną sumę. Im się to zwyczajnie nie opłaca.

Przyjrzyjmy się zatem co bukmacherzy sądzą o najbliższych wyborach do europarlamentu. Wbrew powszechnej opinii kreowanej w myśl sondaży partyjnych lub zlecanych przez duże portale internetowe, KONFEDERACJA jest wyraźnym faworytem w starciu z ugrupowaniem Pawła Kukiza.

betfan.pl

Tak wystawione kursy oznaczają, że za każde 100 zł postawione na KONFEDERACJĘ użytkownik zainkasuje 165 zł (minus podatek). Każde 100 zł postawione na ugrupowanie Pawła Kukiza to wygrana aż 195 zł (minus podatek).

Bukmacher zaproponował również użytkownikom możliwość wytypowania, które ugrupowania przekroczą próg wyborczy. Tutaj kurs przy Konfederacji jest jeszcze niższy. Za każde 100 zł przy faktycznym przekroczeniu progu użytkownik zainkasuje po odliczeniu podatku tylko 127,60 zł.

betfan.pl

Kurs 1,45 oznacza w praktyce, że bukmacher daje Konfederacji 69% szans na przekroczenie progu wyborczego. To zdecydowanie odbiega od sondaży podawanych przez telewizje, gdzie Konfederacja może liczyć czasami na 2-3 punkty procentowe.

Warto też zobaczyć jakie nastroje panują w kwestii dwóch największych partii. W tej kwestii przypuszczenia bukmacherów pokrywają się z głównymi sondażami.

Prawo i Sprawiedliwość wg bukmacherów może zdecydowanie liczyć na przekroczenie 37,5% w wyborach. Jest również faworytem w bezpośrednim starciu z Koalicją Europejską.

betfan.pl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Prof. Czarnek vs Olejnik i Nowacka. “Pani jest adwokatem czy dziennikarzem? Przepis, pani poda przepis. Przepis!” WIDEO

Gorąca dyskusja u Moniki Olejnik. …